RSS

Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2010 * * Miesiąc: Wrzesień * *

5

IX

Wolność

Wolność, to słowo jest ostatnio często odmieniane z okazji rocznicy solidarności. Wolność to wolność... ale co to oznacza tak dokładniej? Wolność czyli anarchia a może wolność to bezpieczeństwo? Czytam właśnie wypowiedź Markowskiego... koło krzyża Katyńskiego otwarto wystawę fotografii Stanisława Markowskiego ″Ku wolności z Janem Pawłem II″ Poglądy które wygłaszał na otwarciu, są jak dla mnie za radykalne. Nie fundujmy sobie nowego jarzma. Nie trzeba ściskać się z Putinem Putin też mi się nie bardzo podoba (ma naturę dyktatorską) ale rządzi sąsiednim mocarstwem i jest wielką lekkomyślnością ignorować Putina. Uczcijmy teraz chwilą ciszy Lecha Kaczyńskiego, Janusza Kurtykę i Anię Walentynowicz, którzy oddali życie za wolność. Brakuje nam ich, a Polska jest zagrożona - kontynuował Markowski. No nie, w jednym zdaniu potrafił zawrzeć dwie tezy który nie trzymają się... kupy. Lech Kaczyński oddał życie za wolność? Hmm, nie przypominam sobie aby L.K. zginął na wojnie w męczarniach. Ależ tak... katastrofa samolotu to jest niewyobrażalna śmierć męczeńska i pokazanie się na uroczystości Katyńskiej to walka o wolność (ironia). Polska jest zagrożona... przez kogo? Aaaa, zapomniałem że gdy Lech Kaczyński robił wszystko to co chciała USA było słuszne i było w imię wolności (ironia).
Gdy czytam takie wypowiedzi nawiedzonych osób to mi się niedobrze robi... najgorsze że tacy ludzie czują że jest to temat na topie i chcą na tym coś ugrać dla siebie.

Tagi: wolnośćLech KaczyńskiPutinMarkowski

źródło: gazeta.pl

14

IX

MUX II

Sprawa wydaje się klarowna co do oferty programowej i startu MUX II. Oferowane kanały to: TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2. Jak wynika z najnowszych informacji MUX II pojawi się w niektórych miejscach około 30 wrześnie. Wnioskuje z zapowiedzi startu na 30 września że oficjalny harmonogram jest przesunięty o rok... z tego wynika że Trzeciewiec (nadajnik) zacznie nadawać w marcu przyszłego roku. Oby nie było więcej opóźnień... bo znając Polskie realia to może być różnie.

Tagi: MUX IITrzeciewiectelewizja cyfrowa

20

IX

Chrystus na króla Polski?

Już kiedyś był taki pomysł, na szczęście został odrzucony... mam nadzieję że i tym razem zostanie... zignorowany a nawet potępiony i przez rząd a także przez kościół. Gdy patrze na marsz zwolenników takiej inicjatywy to przypomina mi się... zakon krzyżacki. Zakon krzyżacki nosi co prawda białe płaszcze z czarnymi krzyżami a ci mają czerwony płaszcze z białymi krzyżami ale marsz i idea wydają się mi łudząco zbieżne. Dostałem ciarki na plecach gdy zobaczyłem ich marsz... przypomina mi to średniowiecze i inkwizycję.

Tagi: ChrystusmarszZakon krzyżackiinkwizycja

źródło: gazeta.pl
Moje strony
Royal Revolt 2
Portfolio
Opowiadania
Kalkulator lokat
Upload grafiki
Tapety
Wolni farmerzy
Wiejskie życie

Data: 22 / 2 / 2018
Luty
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Archiwum
2018
I
II
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Webmaster © 03.09.2008

wpisy: 1000 | Komentarze: 763
statystyka