RSS

Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2011 * * Miesiąc: Sierpień * *

1

VIII

MUX II, Trzeciewiec

Jest kolejne przełożenie terminu uruchomienia nadajnika w Trzeciewcu (to już trzecie), tym razem jest to przełożenie bezterminowe. Nowy termin uruchomienia emisji zależy od postępów dochodzenia prokuratorskiego prowadzonego w sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku i nie został jeszcze ustalony. Termin ten zostanie podany do publicznej wiadomości, gdy tylko będzie to możliwe. Pierwsze przełożenie terminu było z powodów technicznych a kolejne z powodu śmiertelnego wypadku.
Wypada nam poczekać i mieć nadzieje że nie potrwa to długo... a swoją drogą to ciekawe ile też trwa takie postępowanie prokuratorskie zakładając że był to wypadek a nie np. morderstwo.

Tagi: MUX IITrzeciewiectelewizja cyfrowa

źródło: emitel.pl

5

VIII

Wybory parlamentarne

Prezydent ogłosił termin wyborów parlamentarnych... ku zaskoczeniu wszystkich termin został wyznaczony na 9 X... prawda że szok? Teraz czekam kiedy kampania informacyjna zmieni się w kampanię wyborczą. Można przewidzieć jak w Sejmie się ułoży, jaka będzie koalicja... przewiduje że są możliwe dwa scenariusze, koalicja PO/SLD lub PiS/SLD. Natomiast jak będzie to wyglądać w Senacie nie wiadomo, wybory odbędą się w okręgach jedno mandatowych tzn. będziemy głosować na konkretną osobę zamiast na partię, może być tak że żadna partia nie uzyska przewagi i żadna koalicja partyjna nie będzie możliwa. Senat po tych wyborach może się stać... strażnikiem Sejmu... ciekawie się zapowiada.

Tagi: wybory parlamentarnePrezydent

9

VIII

NTC, Trzeciewiec

Właściwie nic nowego się nie dzieje, nadal trwa śledztwo a termin uruchomienia nadajnika jest nieznany. Przytoczę wypowiedź rzecznika prasowego Emitel: - Cały czas trwa postępowanie prokuratorskie, które obejmuje również zbadanie urządzeń, które były wykorzystywane przez naszego podwykonawcę. Od tego, czy będziemy mogli dalej z nich korzystać, czy szukać innych rozwiązań, zależy czas uruchomienia telewizji w regionie - mówi Waldemar Sromek, rzecznik prasowy firmy Emitel, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej. Jak widać z tej wypowiedzi to nic konkretnego nie wynika... a szkoda.
W tym artykule jest mowa o przyszłym tygodniu ale to pewnie bardziej tzw. pobożne życzenia niż faktyczny stan.

Tagi: MUX IITrzeciewiecEmitelrzeczniktelewizja cyfrowa

źródło: express.bydgoski.pl

13

VIII

Trzeciewiec, pracę ruszyły

Wreszcie coś zaczyna się ruszać, po ponad miesięcznym opóźnieniu w stosunku do pierwotnego planu pracę zostały wznowione. Jak informuje nas Waldemar Sromek, rzecznik prasowy Emitela, operatora naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej, prokuratura zabezpieczyła już wszystkie ślady w Trzeciewcu i prace monterskie ruszyły od nowa. Teraz uruchomienie nadajnika uzależnione jest od pogody. Wstępny plan zakładał początek emisji na połowę sierpnia, jednak ostatnie deszcze przesunęły termin o kolejne kilka dni. Jest to wiadomość która ukazała się dzisiejszego dnia o godzinie 14.00. Ponownie pogoda stoi na przeszkodzie a niestety nie zanosi się na dni bez deszczu w najbliższym okresie.

Tagi: TrzeciewiecMUX IItelewizja cyfrowa

źródło: pomorska.pl

19

VIII

Trzeciewiec

Kolejny mój wpis na temat Trzeciewca i ponownie nie jest w dobry dla odbiorców NTC (MUX II). Termin ponownie został przesunięty a mieli włączyć nadajnik dzisiaj. Oto oficjalny komunikat ze strony Emitel. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe uniemożliwiające prace na maszcie, planowane na dzień 19.08.2011 uruchomienie emisji MUX2 z obiektu w Trzeciewcu musi zostać przesunięte. Mam już dosyć zasłaniania się pogodą, co prawda jest dzisiaj deszczowo ale przez ostatnie kilka dni było pogodnie i moim zdaniem nic nie przeszkadzało w prowadzeniu prac. Smaczku dodaje fakt że UKE ogłosił że Trzeciewiec nadaje choć tak nie jest. Osobiście to czekam na start Trzeciewca bo to oznacza dla mnie kilka kanałów więcej do oglądania. Wypada mi poczekać na dalszy rozwój wypadków... ciekawe co tym razem powie rzecznik prasowy Emitela.

Tagi: TrzeciewiecMUX IItelewizja cyfrowa

źródło: emitel.pl

22

VIII

W pętli zadłużenia

Właśnie przeczytałem jak to emerytka nabrała kilka pożyczek i teraz spłata miesięczna przewyższa jej dochody. Nie da się ukryć że kiedyś pożyczki były tak łatwo dostępne że ludzie brali je nie myśląc co będzie później gdy przyjdzie je spłacać. Niektóre jednak powody dla których ludzie biorą pożyczki jest dla mnie... niezrozumiały i wyjątkowo pochopny np. przytoczona emerytka Nie dla siebie pożyczyła, lecz dla trójki wnuków. Każdemu kupiła rower, komórkę, a najstarszemu także komputer. Jak można się zapożyczyć na taki cel? Rozumiem że pewnie kocha Wnuków i może chcieć coś im dać ale nie takim kosztem. W maju tego roku Zofia podsumowała zadłużenie. Z 81,5 tys. zł pożyczek (do ręki dostała 52 tys. zł) do spłacenia zostało 70 tys. zł. Miesięczne raty przekraczają 3 tys. zł. Emerytury ma 1600 zł. Tak to jest gdy się bierze pochopnie pożyczki... może będę za brutalny ale winna leży po jej stronie, nie tłumaczy jej fakt że bank dawał jej pożyczki tylko na dowód. Niestety a może stety, nikt za nas nie będzie myślał i należy po wielokroć się zastanowić czy dana pożyczka jest nam niezbędna i czy zdołamy ją spłacić.

Tagi: bankpożyczkaemerytkazadłużenie

źródło: gazeta.pl

26

VIII

Trzeciewiec nadaje

Wreszcie jest i nadaje... możliwe że to jeszcze są testy ale póki co to obraz mam idealny. Moja antena to Dipol 44/21-69 Tri Digital, lokalizacja Chojnice, do nadajnika ~62km. EPG działa bez problemu, pokazuje program TV na wszystkie 8 kanałów co jest bardzo wygodne.

Tagi: TrzeciewiecChojniceMUX IItelewizja cyfrowa

31

VIII

Wiem ale nie powiem

Niedawno było głosowanie nad kolejnym odwołaniem ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. Poseł z PiS nieoczekiwanie zaprezentował zdjęcia z budowy autostrady A4 i mówił że ma dowody na użycie nieodpowiednich materiałów przy budowie. Mówił, że trafił do niego przedsiębiorca, który bierze udział w budowie autostrady A4. - Przyniósł mi fotografie, a także próbki materiału, z którego buduje się polskie autostrady. Konsultowałem te fotografie z geologiem, a próbki z inżynierem drogownictwa, specjalistą w zakresie budowy autostrad. Drodzy państwo, to jest ił, to jest glina. I z tego buduje się autostradę A4 na Podkarpaciu - z tej gliny. Dowody niby są ale nic nie można zrobić bo nie chcę powiedzieć jakiego to odcinka autostrady dotyczy. Nie została też powiadomiona prokuratura o tym fakcie... czyli ″wiem ale nie powiem″.

Tagi: autostradaPiSsejmGrabarczykodwołanie

źródło: gazeta.pl
Moje strony
Royal Revolt 2
Portfolio
Opowiadania
Kalkulator lokat
Upload grafiki
Tapety
Wolni farmerzy
Wiejskie życie

Data: 22 / 2 / 2018
Luty
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Archiwum
2018
I
II
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Webmaster © 03.09.2008

wpisy: 1000 | Komentarze: 763
statystyka