RSS

Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2013 * * Miesiąc: Kwiecień * *

1

IV

Komputer

Wygląda na to że mój komputer dożywa swoich dni, bywają dni że nie chcę się włączyć i trzeba kilka razy próbować nim zaskoczy. Oby jeszcze trochę wytrzymał bo nie mam wolnych pieniędzy, w lipcu kończy mi się lokata i wtedy zrobię zakup. Komputer raczej kupię tam gdzie zawsze kupuje czy w sklepie "Komputronik". Nie będzie to jakiś wypasiony komputer a taki umiarkowany cenowo i pod względem wydajności, wstępnie sobie wybrałem Komputronik Sensilo MT-145 [F028] V3.

Tagi: komputerKomputronik

3

IV

TVP Rozrywka

Zapowiada się dosyć ciekawa oferta w MUX 3... szkoda że jeszcze około 2 miesiące zanim będzie dostępne u mnie (Trzeciewiec). 15 kwietnia rusza kolejny kanał tematyczny telewizji publicznej TVP Rozrywka. ... Program nowego kanału będzie emitowany 7 dni w tygodniu, od godz. 6 do godz. 2.00. Repertuar może być dosyć ciekawy Oferta programowa TVP Rozrywka przewiduje najlepszy rodzimy repertuar rozrywkowy, na który składają się m. in. bogate zasoby TVP, a także aktualna produkcja publicznego nadawcy. W ramówce TVP Rozrywka pojawią się audycje satyryczne, występy kabaretowe, programy typu talk-show, festiwale i widowiska telewizyjne, jubileusze gwiazd estrady, koncerty i teledyski muzyczne, teleturnieje, konkursy, a także filmy komediowe i wybrane seriale. Zastanawia mnie tylko ″wybrane seriale″... oby to nie były tylko seriale typu ″M jak miłość″.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 3TVP Rozrywka

źródło: tvp.pl

4

IV

Forum, niespodzianka

Zacznę od wstępu aby potem przejść do sedna sprawy.
Od kilku miesięcy jestem aktywnym uczestnikiem na forum Orange (oficjalne forum). Jak to bywa na oficjalnych forach, ludzie piszą tam z problemami technicznymi. Jako że ja zacząłem się bardziej tym interesować gdy zamówiłem Neo w opcji 1-10Mb to próbuje innym pomóc w ich problemach z Internetem (naturalnie nie jestem sam w doradzaniu innym). Forum charakteryzuje się tym że co pół roku są wysyłane drobne upominki dla najaktywniejszych na forum (nie chodzi o spamowanie na forum ;) ), dzisiaj rano odebrałem mail z prośbę o podanie swoich namiarów (adres domowy) bo chcą mi wysłać upominek. Jestem bardzo ciekawy czy to jakiś żart Prima aprilis czy też naprawdę coś dostanę.

Tagi: Orangeforumniespodzianka

7

IV

Konsultantka z Orange

Kilka dni temu zatelefonowała do mnie Pani konsultantka i zaczęła ile to ja korzyści otrzymam gdy przyjmę jej ofertę. Tanie rozmowy na komórki (tylko 28gr, Virgin ma 18gr do wszystkich sieci ;) ), darmowe rozmowy na stacjonarne, programy TV... gdy odmówiłem to mówi że niedługo wyłączą TV analogową (sugerując że zostanę bez TV). Ogólnie była natarczywa i nie chciała się spławić a Mamusia nie ma odruchu że odkłada słuchawkę i już. Zapewne niektórzy dają się nabrać że to i tamto jest "korzystne" i nie mogą bez tego "żyć".
Trudno się dziwić jej natarczywości skoro to jej praca i pewnie musi wyrobić plan... tylko że często druga strona ma już dość takich ofert od różnych ″naciągaczy″.

Tagi: OrangekonsultantkaofertaFunPack

9

IV

Upload grafiki

Skończyłem pierwszą wersje wysyłanie grafiki na serwer. Zamiast szukać gdzie mogę wrzucić coś i pokazać innym to zrobiłem coś takiego na własne potrzeby. Skrypt pozwała wrzucić grafikę JPG na serwer, pokazuje kody html oraz BBCode (do umieszczenia linku na forach), robi miniaturki... być może w przyszłości powstanie bardziej rozbudowana wersji. upload grafiki. Chwilowo jednak wystarczy na moje potrzeby taka skromniejsza wersja skryptu.

Tagi: skryptserwerupload

13

IV

Galaxy Mega

Wyraźna tendencja produkcji coraz większych komórek... tylko czy takich olbrzymów potrzebujemy? Samsung zaprezentował serie MEGA, z pewnością są doprawdy MEGA. Mniejszy ma ″tylko″ 5,8″ (tylko trochę większy od Note 2), natomiast większy model to już potwór 6,3″. Czy to nadal komórka czy już tablet z funkcją komórki?
Ciekawe czy pojemność baterii sprosta większym wymaganiom, jeżeli tak nie będzie i np. dwa razy dziennie trzeba będzie takiego olbrzyma ładować to sukcesu raczej nie będzie. Gdybym miał teraz rozważać zakup nowej komórki to z pewnością model Mega (ten większy) by się znalazł w czołówce na mojej liście.
Z początku cena pewnie będzie koszmarnie wysoka ale z czasem sądzę że spadnie do obecnego poziomu Note 2.

Tagi: SamsungGalaxyMega

15

IV

TVP Rozrywka

Dzisiaj o godzinie 6 wystartował kolejny kanał TVP, kanał jest m.in. dostępny w MUX 3. W ofercie programowej znajdzie się kabaret, teledyski, teleturnieje, seriale itd. czyli lekka rozrywka. Obecnie w MUX 3 mamy 7 kanałów TVP TVP1, TVP2 HD, TVP INFO, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Rozrywka. Jako że odbieram sygnał z Trzeciewca to przypominam że sygnał analogowy zostanie wyłączony 20 maja i po tym terminie należy się spodziewać MUX 3 (może to nastąpić już tego samego dnia czyli 20 maja).

Tagi: TVP RozrywkaMUX 3telewizja cyfrowa

16

IV

Trzeciewiec, konserwacja

Ukazał się oficjalny komunikat na stronie Emitel który zarządza obiektem nadawczym w m.in. Trzeciewcu. W związku z planowaną konserwacją systemu antenowego na obiekcie RTCN Bydgoszcz/Trzeciewiec w dniach od 16 do 25 kwietnia mogą występować okresowe zmniejszenia mocy lub czasowe przerwy emisji programów telewizyjnych i radiowych, w tym DVB-T, nadawanych z tego obiektu. Podejrzewam że to ma coś wspólne z wyłączeniem nadawania analogowego (20 maj) i równoczesnym uruchomieniem MUX 3 z tego obiektu.

Tagi: MUX 3Trzeciewiectelewizja cyfrowa

źródło: emitel.pl

19

IV

E-karta prezentowa

Niedawno pisałem że dostałem maila z forum Orange o przyznanym prezencie za aktywność na forum Orange. Nie do końca wierzyłem w prezent a tym bardziej jakiś wartościowszy... tymczasem wczoraj otrzymałem list polecony z Orange w liście było podziękowanie oraz kod (o wartości 100zł) który upoważniał mnie do zakupu w sklepie Empik. Przed chwilą zrobiłem zakup pendrive Adata S107 32GB USB3.0 Niebieski, dopłaciłem niecałe 18zł i teraz czekam na przesyłkę :)

Tagi: forumOrangeprezent

20

IV

200Mb

Orange testuje w Warszawie 200Mb... dobrze, niech testują ale jest to tylko trik marketingowy i nic więcej. Najpopularniejszą opcją jest 1-10Mb i pewnie długo się to nie zmieni za sprawą ceny i możliwości technicznych. Wracając jednak do opcji 200Mb... na pozór wygląda to na przerost który nikt nie wykorzysta. Obecnie mam 1-10Mb i na szczęście wyciągam pełne 10Mb ale widzę że to absolutne minimum w dzisiejszych czasach. Do zwykłego przeglądania stron to wystarczy ale aby oglądać filmy on-line to już jest mało (zależy od jakości filmu). W domach jest coraz więcej komputerów, komórek itd. i te 10Mb staje się ogranicznikiem w swobodnym korzystaniu z Internetu. Moim daniem 20Mb na komputer jest szybkością która pozwala swobodnie korzystać z dobrodziejstw Internetu. Kolejna kwestia to mała szybkość wysyłania (upload), zwyczajnie 1Mb w opcji do 20Mb jest za małe np. wysyłanie zdjęcia jest za długie (nie mówiąc już o pliku wielkości np. 20MB).
Szybkość wyraża się w MegaBitach (Mb) a ″wagi″ pliku w MegaBajtach (MB), 1B = 8b.

Tagi: 200MbOrangeWarszawa

Moje strony
Royal Revolt 2
Portfolio
Opowiadania
Kalkulator lokat
Upload grafiki
Tapety
Wolni farmerzy
Wiejskie życie

Data: 20 / 2 / 2018
Luty
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Archiwum
2018
I
II
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Webmaster © 03.09.2008

wpisy: 1000 | Komentarze: 763
statystyka