RSS

Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2014 * * Miesiąc: Kwiecień * *

3

IV

webOS: Smart TV LG

System operacyjny webOS miał być systemem na urządzenia mobilne jednak to nie wychodziło i w zeszłym roku został zakupiony przez LG. LG planuje reaktywować system i dostoować do Smart TV, jeszcze w tym roku system ma zostać zainstalowany na 70% telewizorach Smart (w tym aktualizacji już istniejących, prawdopodobnie mój monitor też czeka aktualizacja na nowy system). Nowy system ma spowodować że robienie aplikacji Smart będzie łatwiejsze.
Z tego co czytałem to z aplikacjami Smart na telewizory LG nie jest tak dobrze, najlepiej ma to wyglądać na Samsungach. Faktycznie przeglądając poszczególne aplikacje w moim Smart nie wygląda to różowo np. brakuje mi aplikacji informacyjnej, niby jest kilka ale wszystkie wyglądają na obcojęzyczne.
Reasumując to rok 2014 może być ciekawy pod względem Smart na LG, nie tylko nowy system ale też powinna się zwiększyć ich ilość gdyż telewizorów Smart jest coraz więcej i już nie kosztują koszmarne pieniądze jak kiedyś. Niestety czytałem niedawno że o ile telewizorów Smart jest coraz więcej w domach i jesteśmy w czołówce Europy to pod względem używania tej funkcji to jesteśmy w ogonie. Osobiście używam Smart jak dotychczas codziennie i muszę przyznać że jest to bardzo ciekawa opcja choć przed zakupem nie zwracałem specjalnej uwagi na Smart a raczej na HbbTV.

Tagi: webOSLGSmart

5

IV

Smart TV, płatna oferta

Smart TV to nie tylko rzeczy darmowe ale spora oferta płatna, postaram się krótko omówić różne oferty.
Orange: nie ma o czym w ogóle mówić. Na stronie jest możliwość kupna poszczególnych kanałów o tyle w Smart TV takiej możliwości NIE MA.
ONET, filmów trochę jest do wyboru... kanałów za to nie zauważyłem.
Największe możliwości daje IPLA, są tutaj zarówno filmy jak i poszczególne kanały. Najciekawszą ofertą wydaje pakiet MIX, jest tutaj wszystko po trochu tzn. 30 filmów (jak rozumiem miesięcznie), 23 kanały a nich m.in. sport (Eurosport HD) jak i kanały typowo filmowe np. Filmbox PL. Cenowo też jest to strawne i wynosi 14.76zł.

Tagi: Smartoferta płatnaIpla

9

IV

Konserwacja nadajnika w Trzeciewcu

Zgodnie z harmonogramem jest konserwacja nadajnika w Trzeciewcu, kanały TV od 9 do 15 a PR od 10 do 17. Jest to oficjalny komunikat więc nie ma powodu do paniki że jest jakaś awaria.

Tagi: telewizja cyfrowaTrzeciewieckonserwacja

źródło: emitel.pl

10

IV

HbbTV

HbbTV to taka... Internetowa telegazeta (to skrót myślowy bo to znacznie więcej). HbbTV to stosunkowo młoda technika, ma zaledwie około 1,5 roku. Obecnie tylko kanał ESKA i kanały TVP oferują HbbTV. ESKA podaje m.in. tekst piosenki która aktualnie leci (nie wszystkich bo to mało realne ale spotkałem się z tym).
Jednak dopiero TVP uwidacznia na co stać Hbb w telewizorze, w chwili obecnej aplikacji jest mało ale ma się to zmienić niedługo.
Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka TVP Technologie, zapowiedział aplikacje VOD i EPG na luty... widać że coś się opóźnia ale jak już VOD będzie to ma być kopią tego co oferuje VOD na swojej stronie. Czekam niecierpliwie na aplikacje VOD gdyż oferta VOD TVP w Smart jest bardzo skromna. Zapowiadana jest też aplikacja Regionalna na kwiecień, jak czytałem ma oferować możliwość oglądania poszczególnych TV Regionalnych.
Jeżeli zapowiadane aplikacje wejdą to bez wątpienia bardzo uatrakcyjnią Hbb TVP... chwilowo to trochę się zawiodłem na HbbTV (skromna oferta). Dodam że TV Puls od niedawna testuje HbbTV na swoich kanałach, jeszcze żadnej aplikacji nie oferuje ale może niedługo się to zmieni.

Tagi: HbbTVTVPESKA

11

IV

Hbb TVP, kanały regionalne

Niedawno zauważyłem że pojawiła się zapowiadana aplikacja "kanały regionalne", pozwala oglądać WSZYSTKIE kanały regionalne. Ciekawa aplikacja, czasami się zdarza że nie można odbierać określonego kanału regionalnego a teraz można oglądać określony kanał w swoim telewizorze (naturalnie potrzebny telewizor z Hbb i Internet podłączony). Zniknęła natomiast aplikacja "TVP Info" co moim zdaniem jest dobrą decyzją gdyż była to aplikacja informacyjna i dublowała się z "Serwisy Informacyjne". Możliwe że są to testy i może dana aplikacja zniknąć.
Czekam jeszcze na aplikacje VOD i EPG.
Ps. Aplikacja TV Info jednak jest nadal.

Tagi: HbbTVTVP

15

IV

HbbTV i polo TV

Kanał Polo TV jest kolejnym kanałem który zaczął testować HbbTV. Oby to szybciej poszło niż w przypadku TVN który testuje od prawie roku i nic z tego nie wynika. Jeżeli Polo TV zrobi to na kształt tego co jest w Eska TV to będzie to interesujące.

Tagi: HbbTVPolo TV

16

IV

Smart vs HbbTV

Rozstrzygnięcie co jest lepsze jest niemożliwe bo te techniki się uzupełniają. Z tego co zauważyłem to telewizor ze Smart nie musi oznaczać że obsługuje też Hbb.
Smart to aplikacje od niezależnych firm np. YT, Ipla itd., jednak jest wada. Z tego co wywnioskowałem to aplikacje są robione pod konkretną firmę telewizorów, co powoduje też dłuższy cykl produkcji aplikacji (aplikacja musi przejść pozytywne testy u producenta telewizora zanim trafi do sklepu z aplikacjami). Za to gdy nasz telewizor ma Smart to już nie ma przeszkód korzystania z tych aplikacji (pod warunkiem że dana aplikacja jest dostępna na nasz telewizor). Smart pozwala też na granie bez udziału komputera (w gry robione pod Smart).
Hbb jest ściśle powiązany z oglądanym w danej chwili kanałem (tak samo jak teletekst). Zaletą jest że ma krótszy czas produkcji (nie przechodzi autoryzacji producenta telewizora tzn. wszystkie aplikacje działają na WSZYSTKICH telewizorach obsługujących Hbb).
Niedawno TVP wprowadziło aplikacje "kanały regionalne" i to działa niezależnie od producenta telewizora, czyli LG, Samsung itd.
Jak widać z tego krótkiego opisu to obie technologie się uzupełniają i dlatego poszukiwałem monitora który ma Smart i Hbb.

Tagi: SmartHbbTV

19

IV

TV z Orange

Jak czytam o piractwie to nie wiem czy płakać czy śmiać się.
Weźmy przykład Orange TV... można wykupić pakiety TV ale "diabeł tkwi w szczegółach". Pakiety które się kupiło automatycznie się przydłużają... no nie, przykładowo chcę wypróbować jakiś pakiet to zwyczajnie nie mogę... muszę gdzieś tam pisać o rezygnacji po okresie testowym. Idźmy dalej, Orange Sport ma wyłączność na mecze I ligi... no niech ma ale dlaczego nie mogę wykupić "biletu" na określony mecz?! Smart TV to też jakieś nieporozumienie, niby aplikacja jest ale obraz jest w małym okienku bez możliwości powiększenia na cały ekran (z tego co czytałem to taka sytuacja jest w telewizorach LG, natomiast w Samsungach w ogóle nie działa). Czekam z niecierpliwością kiedy Orange straci prawa na wyłączność meczów I ligi, ma się to stać w lipcu (podobno) i nie chcą przedłużać umowy... może wtedy ktoś inny przejmie mecze kto wie jak na nich zarobić. Nie wspominając o tym że w Smart nie ma możliwości oglądać pakietów TV.
Jestem pewien że to jedna z wielu sytuacji gdzie utrudnia się dostęp do legalnych źródeł przekazu... i jak w takim przypadku nie piracić?

Tagi: Orange TVSmartpiraci

23

IV

Neostrada 80Mb

Obecnie Neostrada 80Mb kosztuje tyle samo co opcja 20Mb... niektórzy pomyślą że dosyć dziwne ale trzeba zacząć od postaw. Neostrada 10Mb i 20Mb jest w technologii ADSL a 80Mb w VDSL, problem jeszcze w tym że VDSL działa do 1km (tak czytałem) od centrali lub tzw. "szafy".
Sprawdzając jakie mam dostępne opcje to jest możliwość 10Mb i 20Mb czyli tylko ADSL. Należy pamiętać że wszystkie opcje są DO tzn. 1-10Mb (10Mb), 11-20Mb (20Mb), 21-80Mb (80Mb).
Mam opcje 10Mb i osiągam pełne 10Mb, gdybym kupił 20Mb to nie ma żadnej gwarancji że będzie 20Mb i równie dobrze może być 11Mb czyli 1Mb więcej niż mam obecnie... nie opłaca mi się to w ogóle. Jeżeli miałbym możliwość wybrania opcji 80Mb to prawdopodobnie bym się nie zastanawiał.
Przypomnę że 10Mb kosztuje 49zł, 20Mb - 59zł, 80Mb - 59zł... jest jeszcze 300Mb za 79zł ale jest dostępna dla promila osób.

Tagi: NeostradacenyOrange

25

IV

Stare Chojnice

Przeszukując YT natrafiłem na interesujący film z Chojnic, film jest krótki ale przedstawia zdarzenie z Chojnic które było mi zupełnie nieznane.
Jest rok 1940, widać że przyjechał ktoś ważny. Na rynku Chojnickim jest mała uroczystość tzn. m.in. defilada żołnierzy Niemieckich a potem kilka osób wchodzi do ratusza. Chojnice, 1940r.

Tagi: ChojniceYT1940

Moje strony
Royal Revolt 2
Portfolio
Opowiadania
Kalkulator lokat
Upload grafiki
Tapety
Wolni farmerzy
Wiejskie życie

Data: 22 / 2 / 2018
Luty
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Archiwum
2018
I
II
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Webmaster © 03.09.2008

wpisy: 1000 | Komentarze: 763
statystyka