RSS

Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2016 * * Miesiąc: Lipiec * *

11

VII

Rezygnacja z Orange

Kończy się pewien etap a zaczyna kolejny. Korzystam z Internetu Orange (wtedy jeszcze TP SA) od kilkunastu lat, pamiętam jeszcze czasy gdy liczyłem impulsy aby nie przepłacić i zmieścić się z kilku impulsach. Obecnie mam Neostradę DO 10Mb, ogólnie jestem zadowolony ale czas idzie do przodu i 10Mb robi się mało a na modernizacje mojej linii nie ma co marzyć i większej szybkości NIE BĘDZIE. Dzisiaj oddałem rezygnacje z Internetu oraz telefonu stacjonarnego, konsultantka potwierdziła odbiór na kopii... teraz czekam aż mi odłączą. Na Internet mam umowę do 31.08.2016 a telefon 31.10.2016.
Od kilku lat i tak korzystam z sieci komórkowej (telefon) a teraz pora skorzystać z Internetu mobilnego. Obecnie czeka mnie zakup routera i prawdopodobnie będzie to TP-Link TL-MR6400, pomysły były różne ale ostatecznie wypadło na tańszy model a polecany na forach. Jedyna moja obawa to limit 100GB w sieci komórkowej, jednak sądzę że przejmuje się na wyrost gdyż niczego nie ściągam, nie jestem maniakiem korzystania z YT lub podobnych serwisów. Do tego routera będą podłączone, komputer PC (po kablu), Smart TV (wi-fi) oraz komórka (wi-fi).

Tagi: OrangeInternetrouterLTE

15

VII

TVP Polonia > TVP Info HD

Zgodnie z zapowiedziami ma się ukazać TVP Info w rozdzielczości HD, jak teraz wynika będzie to kosztem usunięcia z MUX 3 kanału TVP Polonia. Niektórzy liczyli że zarząd TVP da ludziom "igrzyska" w postaci kanału TVP Sport, też liczyłem na taki ruch ze strony TVP. Będzie to tym samym trzeci kanał TVP w jakości HD, TVP 1 HD, TVP 2 HD i TVP Info HD. Zniknięcie TVP Polonia nastąpi w nocy z 18 na 19 lipca, natomiast nie jest jasne czy natychmiast nastąpi emisja TVP Info HD... być może TVP jeszcze zmieni zdanie i jednak będzie to TVP Sport.

Tagi: telewizja cyfrowaMUX 3TVP PoloniaTVP Info HD

16

VII

TP-Link TL-MR6400

Jako że przechodzę na LTE to musiałem kupić odpowiednie urządzenie, po długim poszukiwaniu mój wybór padł na router LTE TP-Link TL-MR6400. Na forach ogólnie go polecali, były też negatywne opinie, dlatego podchodziłem do tego modelu z dozą obawy. Do testów przyłożyłem kartę SIM z mojego telefonu i tutaj napotkałem trudność. W telefonie jest karta micro a w routerze pełno-wymiarowy SIM, jest co prawda dołączony adapter ale tak beznadziejny że moja karta przepadała na wylot i nie dało się tego włożyć do routera. Szczęście że miałem swój adapter z karty Orange, dostałem wyłamywaną kartę, teraz poszło bez problemu. W komputerze miałem Internet (po kablu) natychmiast po włożeniu karty i uruchomieniu routera, zmieniłem tylko nazwę sieci wi-fi oraz hasło aby nie musieć od nowa wszystkiego podłączać, mam komórkę, smart TV, drukarkę i e-czytnik.
Co do wyników, LTE w telefonie ledwie łapało i głównie było 3G. W LTE mój wynik mierzony tuż przed przełożeniem karty do rutera wynosił download 23Mb a upload 3Mb, natomiast w routerze kształtuje się to 29Mb/12Mb... jak widać jest poprawa. Oby w dalszym ciągu router się tak dobrze spisywał, na teraz to jestem zadowolony z zakupu i ciesze się że nie kupiłem czegoś droższego (byłem blisko zrobienia takiego głupstwa).
Docelowo będę posiadał Play i ofertę za 45zł, to jest 100Gb i sądzę że bez problemu mi to wystarczy.

Tagi: routerLTETP-linkMR6400Orange

25

VII

Rejestracja kart SIM

Wyjaśnijmy pewne nieporozumienia i nieścisłości związane z tym tematem.
Kartę SIM kupisz tak jak dawniej bez podawania danych osobowych ale karta będzie nieaktywna do czasu jej rejestracji w punkcie. Z tego wniosek że wygodniej jest kupować kartę w puncie danego operatora gdyż zaraz można ją zarejestrować i używać. Co do tego jakie dane osobowe należy podać przy rejestracji... tutaj niestety punkty spisują więcej danych niż potrzeba. Nie jest to reguła ale warto znać swoje prawa i co należy podać: 1. Imię, 2. Nazwisko, 3. Pesel te dane wystarczą aby kartę zarejestrować. Niektóre punkty spisują numer dowodu, serie a nawet robią skan dowodu, jest to niezgodne z prawem i zupełnie zbędne. Czytając fora wiem że takie sytuacja się zdarzają, niedawno przerabiałem rejestracje karty i jestem pewien że wystarczą tylko te dane które napisałem. Oczywiście trzeba też zabrać samą kartę SIM, u niektórych operatorów wystarczy podać numer PUK zamiast fizycznie samej karty.

Tagi: rejestracjekartaSIM

27

VII

Play, nowa oferta

Wczoraj Play zaprezentował nową ofertę "Internet na kartę", po cichu marzyłem aby zwiększyli limit z 100GB np. na 150GB, jednak nic takiego nie było. Nowa oferta to w uproszczeniu PODWYŻKA, co prawda po doładowaniu bonus jest większy ale nie jest on na tyle korzystny aby chcieć skorzystać z nowej oferty. Prawdopodobnie będę co miesiąc doładowywał w wysokości 50zł, różnica wynosi 3GB (12GB na rzecz 15GB). Prawda że różnica niewielka a cena pakietu jaki będę kupował wynosi w nowej taryfie 49zł, stara taryfa to 45zł.
Na szczęście kupiłem starter trzy dni temu i mam wybór czy jestem w starej czy nowej, z tego co czytam to upewniam się że opcji nie będę zmieniał.

Tagi: PlayInternetstarter

Moje strony
Royal Revolt 2
Portfolio
Opowiadania
Kalkulator lokat
Upload grafiki
Tapety
Wolni farmerzy
Wiejskie życie

Data: 22 / 2 / 2018
Luty
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
1
2
3
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Archiwum
2018
I
II
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII

Webmaster © 03.09.2008

wpisy: 1000 | Komentarze: 763
statystyka