Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2009 * * Miesiąc: Grudzień * *

Prezenty

25.XII

Wigilia za nami, Mikołaj/Gwiazdor przyniósł nam prezenty a teraz refleksja co też nam przyniósł ciekawego. Mamy niebywałe szczęście jeśli obdarowany naszym prezentem jest z niego zadowolony a pecha gdy jest odwrotnie. Kolejne ciepłe skarpety od Teściowej, kolejny krawat od Teścia itd. Co roku sklepy przyjmują tysiące zwrotów prezentów które nie trafiły w gust obdarowanego. Zastanawiam się jaki jest przepis na to aby trafić w prezent...chyba nie ma sposoby na to. Gdy damy prezent praktyczny (a coraz częściej takie wybieramy) to co prawda on się nam przyda ale czy daje nam radość? Z kolei prezent zupełnie nie praktyczny może nam dać wiele radości/uciechy z początku, jednak później taki prezent leży sobie w szafie i tylko nam zawadza. Jeśli natomiast damy pieniądze to...jaki to prezent tak naprawdę, jest to najłatwiejsze rozwiązanie które uwalnia nas od wymyślania co też obdarowanego ucieszy. Co roku mamy ten sam dylemat co kupić i co roku prezenty są zwracane do sklepów.

Tagi: prezentywigilia

Porażka roku

28.XII

Zbliża się koniec roku, wszelkie podsumowania mijającego roku są modne. Pokusiłem się na podsumowanie porażek rządu PO-PSL.
Spektakularną porażką według mnie jest prywatyzacja stoczni, jest to klapa totalna i nie może być tłumaczenia że wszystkie poprzednie rządy są temu winne. Oczywiście że zaległości i odwlekanie tego co nieuchronne jest popularne, ale to nikt inny tylko Premier obiecał to co obiecał i chyba każdy widzi co z tego wyszło.
Drugą porażką jest start Naziemnej Telewizji Cyfrowej, przechwałki Premiera w stylu Zastaliśmy Polskę analogową a zostawimy cyfrową są tylko pustymi obietnicami gdyż NIKT z rządu się tym nie interesuje. Co prawda rząd jeszcze trwa, ale jeśli nic nie zrobi to będzie mega porażka w Europie. Brak ustawy, brak rozporządzeń, brak koncepcji, brak wszystkiego daje się odczuć. Czesi w ciągu kilku miesięcy potrafili pokryć kraj w 90% telewizją cyfrową a w Polsce są ciągłe rozmowy na temat...na temat jak to opóźnić.
PSL jest porażką tego rządu, jest hamulcowym m.in. w sprawie KRUS. Prezydent jest porażką całego Narodu, wiele ustaw zostało zablokowanych dzięki Prezydentowi. Nie wiem czy te ustawy były dobre czy też złe, jednak pozostawienie obecnego stanu rzeczy chyba nikomu nie odpowiada. Przypominają mi się powiedzenie Kto nic nie robi, ten się cofa

Tagi: porażka rokupremierrządntcpodsumowanie roku

Sukces roku

29.XII

Trudno coś nazwać sukcesem mijającego roku dla obecnego rządu. Podoba mi się reakcja a raczej brak reakcji w sprawie Europejskiego kryzysu. Zapewne niektórzy sądzą że należało iść torem innych krajów i drukować pieniądze aby dofinansować np. banki. Jestem przeciwny interwencjonizmu w rynek, rynek jest albo rynkowy albo sterowany i nie ma drogi pośredniej. Ogłaszanie, trąbienie na prawo i lewo że jest kryzys tylko go pogłębia, kryzys niewątpliwie jest ale dlaczego mówić jak jest źle niż uspokajać rozgrzane umysły? Kryzys w sporej mierze się bierze od paniki ludzi, gdyby wszyscy zaczęli wybierać pieniądze z banku to bank by upadł, żaden bank nie wytrzyma takiej panice wypłat pieniędzy.
Kolejnym powodem do zadowolenia jest polityka zagraniczna, za rządów PiS wydziałem dysproporcje...USA było cacy a reszta świata bee. Obecny rząd stara się to zrównoważyć, nie stroni nawet przed poprzednio znienawidzonymi stosunkami z Rosją. Zapewne Rosja nie jest ideałem kraju demokratycznego ale jesteśmy krajem który który nie może sobie pozwolić na ignorowanie bliskiego sąsiada. Jak to mówią, Pieniądz nie śmierdzi jest to może...mało etyczne, ale praktyczne. Wazelinowanie USA przez PiS zawsze mnie denerwowało i obecna polityka zagraniczna mi odpowiada.

Tagi: sukces rokukryzyspolityka zagranicznapodsumowanie roku

Wojsko, misje zagraniczne

29.XII

W ramach mojej kontynuacji podsumowania roku skupię się na WP i misjach zagranicznych.
Nie jestem zadowolony aż takiemu zaangażowaniu Polskiego Wojska w misje zagraniczne, nie stać nas takie koszty z tym związane. Nie podoba mi też fakt kończenia misji z ramienia ONZ a zwiększania kontyngentu w misje zagraniczne NATO. Postrzegam misje ONZ jako stabilizujące i w jak najmniejszym stopniu konfliktowe, NATO jest typowo strukturą wojskową i na dodatek pod silnym przywództwem USA. Mogę ewentualnie zrozumieć...chęć bycia w strukturach NATO i wywiązywać się z obowiązków w nadziei że jak zajdzie potrzeba to NATO nam pomoże. Mam jednak obawy czy te nadzieje są słuszne, USA pokazało że nie zasługujemy na partnerstwo i traktuje nas jako ′zło konieczne′. Moim ′marzeniem′ jest stworzenie Wojska Europejskiego, wystarczająco silne i mobilne aby zadbać o Europejskie interesy narodowe. Mierzi mnie fakt że musimy prosić USA o transport NASZEGO Wojska na misje zagraniczne.

Tagi: wojskomisje zagraniczneusanatopodsumowanie roku

Wizualne oszustwa

30.XII

W dobie mediów cyfrowych poprawianie obrazu, retusz zdjęć jest powszechnym i coraz naturalnym środkiem poprawy niedociągnięć. Niektóry filmy są wręcz naszpikowane wszelkimi oszustwami wizualnymi (zwanymi efektami specjalnymi lub animacją komputerową), np. głośny film Avatar ma być czymś rewolucyjnym pod tym względem. Retusz zdjęć w gazetach, portalach jest dosyć powszechny np. powiększanie piersi Kobiet. Jest takie powiedzenie Jak zobaczę to uwierzę a już całkiem niedługo a właściwie już, należy mówić Dotknę to uwierzę Operacje plastyczne coraz odważniej wkraczają na Polski rynek, powiększanie piersi, poprawiania ust/ud itd.
Oszustwa w limach mi nie przeszkadzają a nawet to lubię, jednak retusz zdjęć w gazetach, operacje plastyczne ze snobistycznych pobudek mi się nie podobają. Jestem przeciwnikiem też wypełniania staników w celu wizualnego oszustwa (złudzenie większych piersi).

Tagi: oszustwaretuszefekty specjalnepiersi

Cytaty polityków

30.XII

Uśmiałem się, czytam wybrane cytaty polityków w tym roku. Mam dwa faworyty cytatów znany polityków. Grillowanie to nasze dzieło Pisałem o tym na blogu, cytat pochodzi z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Mam cukrzycę, przed jazdą zjadłem kilka jabłek O tym zdarzeniu też pisałem kiedyś, jest to tłumaczenie posła PiS (Marek Łatas) na to że jechał samochodem pod wpływem alkoholu.

Tagi: cytatypolitycykaczyńskipodsumowanie roku

Polacy nie chcą Euro

31.XII

Już tylko 29 proc. Polaków chce zastąpienia złotego przez euro. Nie jest dla mnie dziwne że tylko 29% Polaków chcę wprowadzenia Euro w Naszym kraju. O kryzysie się tak dużo mówi że chyba każdy coś tam słyszał o tym. Wystarczy spojrzeć na kraje które już mają Euro aby Polakom się odechciało wprowadzania Euro w Naszym kraju. Jak wszystko wprowadzanie Euro ma swoje wady i zalety, ja jednak chcę wprowadzenia Euro i mam nadzieje że to nastąpi jeszcze za mojego życia ;)

Tagi: euroankietakryzys

19-02-2020

Moje strony
Porady web.
Opowiadania
Różności

Moje projekty
Lokata
Lottomat
Księga gości
Czat
Moja kawiarnia
Kalendarz
Kalkulator

Archiwum
2020
I
II
2019
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XIIInformacje
PHP: 7.3.14
MySQL: 5.6.47-cll-lve
Wybrane tagi: NTCTrzeciewiecKsiążkiLTEWindows 10
wpisy: 1126 | © 5.09.2008