Kropka nad „i”

Moje komentarze

* * Rok: 2015 * * Miesiąc: Grudzień * *

Brother DCP-L2520DW

8.XII

Od dawna chciałem drukarkę laserową i wreszcie kupiłem kilka dni temu Brother DCP-L2520DW. Wiem że to swoisty... kombajn i chyba przesadziłem ale ma użyteczne funkcje i zdecydowałem się na taki zakup. Z nowości w stosunku to mojej poprzedniej to: 1) laserowa zamiast atramentowej. 2) druk dwustronny, można było co prawda kartki odwracać ale wygodniejszy jest proces automatyczny. 3) drukowanie po wi-fi, nie mam laptopa więc użyłem kabelka ale może kiedyś laptop będzie ;) 4) drukowanie (ksero) np. dowodu na jednej stronie kartki tzn. skanujesz dowód z jednej strony, dajesz do pamięci i skanujesz drugą stronę a potem drukujesz całość za jednym razem.
Moje testy drukowania, skanowania i kopiowania (ksero) wypadły dobrze, druk wyraźny... sam rozruch drukarki dosyć głośny ale potem już jest ciszej (zresztą mój poprzedni sprzęt do cichego też nie należał). Duży + to toner startowy, podobno wystarczy na 700 stron co przy moim drukowaniu wystarczy nawet na 2 lata. Poprzednia drukarka trzymała mi 7 lat i liczę że obecna wytrzyma równie długo a nawet dłużej. Niestety po rozpakowaniu zorientowałam się że nie ma kabelka USB i musiałem dodatkowo taki kabel kupić.

Tagi: Brother DCP-L2520DWBrotherdrukarka laserowa

Dług Państwa

10.XII

PiS się rozkręca, narzekali że Tusk tyle pożyczał i jak Oni dojdą do władzy to zaczną od naprawy finansów. Niestety robią odwrotnie, obiecali tyle głupot w kampanii wyborczej a teraz aby się wywiązać z tego to wciągają Polskę w jeszcze większe długi.
Przykro gdy ludzie się nabierali na emerytury od 60/65 lat, nie dosyć że będzie niższa o 10/30% (co sam minister potwierdził) to grozi nam nowa spirala zadłużenia.
Możliwe że przyszły rok będzie lepszy dla ludzi ale kolejne już będą gorsze i inflacja może się rozkręcić. Kilka dni temu mówiłem Mamusi że ma się przygotować na inflacje i nie trwało długo a PiS rozluźnił sobie kaganiec zadłużeniowy który wprowadziła koalicja PO/PSL co grozi nam sankcjami ze strony UE.

Tagi: długinflacjadeficytPiS

Ustawa medialna

31.XII

No to mamy nową ustawę medialną... o przepraszam, jeszcze Senat i Prezydent ale jak już pokazały poprzednie wydarzenia że to tylko formalność.
Co do samej ustawy, ustawa zmienia władzę i nic więcej... ale czy tak nie działo się po każdych wyborach do Parlamentu? Dobrze pamiętam jak PO-PSL dzieliło się TVP, TVP1 przypadł PO a TVP2 PSL. W sumie to mało mnie to interesuje bo tak było zawsze, jednak PiS zapowiada głębsze zmiany w mediach i na te zmiany czekam... tylko czy nie skończy się na zapowiedziach tak jak było w przypadku PO?
Zapowiadana mniejsza komercjalizacja TVP jest potrzebna, nie może być tak że widz praktycznie nie widzi różnicy między TVP a stacjami komercyjnymi. Gdzie są programy popularno-naukowe takie jak 'Sonda' czy 'Kwant'? Reklam jest coraz więcej, co prawda program nie może być przerywany ale tworzy się sztuczne podziały programów aby nadać reklamy. Podatek medialny który jest zapowiadany niech będzie ale w zamian oczekuje mniej reklam i programów bardziej tzw. niszowych (chodzi o stacje główne tzn. TVP 1 i 2). TVP Info to reklama która jest poganiana przez reklamy, często przy obiedzie oglądam TVP Info aby być na bieżąco z wydarzeniami i czasami zdarzę zjeść obiad przy reklamach, reklama, ogłoszenie lub autopromocja i znowu reklama, pogoda i reklama... szału można dostać.
Nie jestem zwolennikiem PiS ale jeżeli zrobi z tym porządek to zyska w moich oczach. Natomiast nie podoba mi się nowy twór, Rada Mediów Narodowych... po co dublować kompetencje KRRiT? No tak, KRRiT jest zapisana w konstytucji.

Tagi: Ustawa medialnaPiSKRRiT

Moje strony
Porady web.
Opowiadania
Różności

Moje projekty
Lokata
Lottomat

Archiwum
2019
I
II
2018
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
X
XI
XII
2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
XI
XII
2015
I
III
IV
V
VI
VII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
IX
X
XI
XII
Wybrane tagi: NTC | Trzeciewiec | Książki | LTE
wpisy: 1058 | © 5.09.2008